6841 Alles heeft zijn tijd

Nederland moet grutto beter beschermen van Europese Commissie, stond er boven het bericht.

Nederland moet van de Europese Commissie zijn grutto's beter beschermen. Subsidies en andere regelingen om weidevogels zoals de grutto te beschermen, hebben volgens de Europese Commissie niet geholpen. Nederland moet andere "doeltreffende maatregelen" nemen om het tij te keren. Binnen twee maanden wil de Commissie een verbeterplan zien.

Tja . . . waarschijnlijk hebben de verantwoordelijken de handen vol aan het beschermen van de dassen, vossen en bevers.

De grutto veroorzaakt geen schade, maar van de dassen, bevers en wolven hebben we wel last. De bescherming van die laatste drie trek ik altijd in twijfel als ik weer iets lees over schade of overlast die ze veroorzaakt hebben. Schiet zo’n wolf toch af, die een kind aanvalt is mijn reactie als ik lees over de aanval. Waarom moet er zo moeilijk gedaan worden met dassen die een spoordijk ondergraven ? Nee, ik begrijp dat niet.
Je hoort niemand meer mekkeren over de dinosaurussen die hier vroeger leefden. Mijn standpunt is: Die tijd is voorbij. En zo moet het ook gaan met de overlast veroorzakenden.

Ik zal er geen traan om laten als er in ONS land geen bevers, dassen of wolven meer zijn.

Alles heeft zijn tijd.

 


Ontdek meer van Menne Weblog

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.